‘BİNİŞ’LERİNİ GİYDİLER

Antalya’da 57 bin 891 öğrencinin eğitim gördüğü Akdeniz Üniversitesi’ndeki akademik törenle unvan alan ya da unvanı yükseltilen 169 öğretim üyesi binişlerini giydi.

Eğitim 27 Aralık 2014 17:34
‘BİNİŞ’LERİNİ GİYDİLER
-A +A

Antalya’da 57 bin 891 öğrencinin eğitim gördüğü Akdeniz Üniversitesi’ndeki akademik törenle unvan alan ya da unvanı yükseltilen 169 öğretim üyesi binişlerini giydi.  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda 36’sı profesör, 56’sı doçent, 77’si de yardımcı doçentin biniş töreninde duygulu anlar yaşandı. Öğretim üyelerinin annelerini, babalarını, kardeşlerini ve çocuklarını bir araya getiren akademik törende, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Akman Karakaş’a binişini annesi Bedriye Akman giydirdi. Anneyle genç kız biniş töreninde gözyaşlarını tutamadı. Bedriye Akman, “Kızımıza binişini babası giydirecekti. Babası askeri doktordu. Ancak bundan bir ay önce kaybettik, kızımızın bu mutluluğunu göremedi. Gözyaşlarımız onun için” dedi. Akademik törenin en renkli görüntülerini oluşturanlar arasında Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Doç Dr. Bekir Taner San ile Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Koç San çifti vardı. Aynı anda doçent unvanı olan San çifti akademik törene 3.5 yaşındaki kızları Selin ve 8 aylık bebekleri Utku Caner ile birlikte katıldı. Çiftin bu mutluluğuna Dilek Koç San’ın annesi Sebahat San da ortak oldu. Çocuklarıyla birlikte sahneye çıkan çifte binişlerini AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe giydirdi.
 
Arık da eşine giydirdi
Bu yılki törende İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık da aynı fakültede öğretim üyesi olan Yardımcı Doçent Doktor unvanı alan eşi Emel Arık’a binişini giydirdi. Diş Hekimliği Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Er’e de binişini 4 yaşındaki oğlu Alp ile AÜ’de doktor olan eşi Eda Er giydirdi. Ziraat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kenan Büyüktaş’a ise binişini kızları Güneş ve Berfin giydirdi. Bu yıl akademik törenle profesör olan AÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Ayhan Dinçkan’a da binişini Rektör İsrafil Kurtcephe giydirdi.
 
Ödül ve plaketler
Törende emekli olan öğretim üyelerine de teşekkür belgesi takdim edildi. Ayrıca bilim, hizmet ve teşvik ödülleri de sahiplerini buldu. Bilim Ödülü Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Sebahattin Özden ile Fen Fakültesi’nden Doç. Dr. Osman Duman’a verildi. Hizmet Ödülü’nün sahibi ise Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar oldu. 40 yaş altındaki akademisyenlere verilen teşvik ödülünün sahipleri ise Tıp Fakültesi’nden Uzman Doktor Güler Leyla Satı, Mühendislik Fakültesi’nden Araştırma Görevlisi Bekir Akgöz ile Edebiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Özgür Arun oldu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...