'BİLİŞİM' DÜNYASI ZİRVEDE BULUŞTU

MEKTEBİM OKULLARI’NDAN DEV SPONSORLUK

Güncel 11 Aralık 2018 15:28
'BİLİŞİM' DÜNYASI ZİRVEDE BULUŞTU
-A +A

Mektebim Okulları’nın ana sponsorluğunda, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde tamamlandı. Bilişim zirvesi, 3 bine yakın yakın katılımcı eşliğinde gerçekleştirdi.

Dünyadan ve Türkiye’den birçok bilişim uzmanının bir araya geldiği, uluslararası çapta konuşmacılar ile yapay zekâ, insansı robotlar, endüstri 4.0, siber güvenlik, dijital para, girişimcilik, bilişimde farkındalık, algı yönetimi, dijital pazarlama, dijital tasarım ve yeni nesil iş modellerinin konuşulduğu zirvenin sponsorluğunu Mektebim Okulları yaptı.

GELECEĞE KAYITSIZ KALMAYIN

Antalya’da gerçekleşen zirvede bilişim uzmanları, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan 3 bine yakın katılımcı yerini aldı. Mektebim CEO Vekili Banu Gürün “Endüstri 4.0 ve Eğitim” konusunda yaptığı konuşma ile büyük ilgi gördü. Eğitimin geleceğine, yenilikçi eğitim programlarına ve öğretmen konusuna değinen Gürün, hem ekonomik hem de sosyal hayatta oldukça baskın bir şekilde yer alan bilişime kayıtsız kalmanın imkânsız olduğunu bildirdi.
Eğitim programlarının gelişime açık bir şekilde yenilenmesi gerektiğine dikkat çeken Gürün, şunları kaydetti:

GURUR VEREN BAŞARI


 Okul öncesinden liseye kadar uyguladığımız “Yenilikçi Eğitim Programları”nı eğitim içeriklerine entegre ederek okul öncesinde Kritik Düşünme Becerileri, M+ Station ve İnovasyon derslerini, ilkokulda Finansal Okuryazarlık, Küresel Farkındalık ve Kodlama derslerini, ortaokulda STEM, 3D ve Kodlama uygulamalarını, lisede ise tüm gruplarda Kodlama ve M-LEAD derslerini girişimcilik, inovasyon üzerine yoğunlaşarak uyguluyoruz. Bunun neticesinde, öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atıyor”

Sumo Robotları ile ödüle layık görülen Mektebim öğrencileri, “Gelecek Vadeden Bilişimci” ödülünü almaya hak kazandılar.

Kaynak : Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...