‘BARIŞ PINARI’NA SENDİKA DESTEĞİ

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Barış Pınarı Harekatı’nın, Orta Doğu’da sözde değil özde barışın temellerini atacağını belirterek, “Allah, Mehmetçiğimizi korusun, dualarımız onlarla. Allah’ın izniyle terör koridorunu yerle bir edeceğiz” dedi.

Güncel 10 Ekim 2019 14:53
‘BARIŞ PINARI’NA SENDİKA DESTEĞİ
-A +A

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Barış Pınarı Harekatı’nın, Orta Doğu’da sözde değil özde barışın temellerini atacağını belirterek, “Allah, Mehmetçiğimizi korusun, dualarımız onlarla. Allah’ın izniyle terör koridorunu yerle bir edeceğiz” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’de barış ve istikrarın sağlanması için 2016’da Fırat Kalkanı Harekatı ile ilk adımı attığını kaydeden Sağlık-Sen Antalya Şube Başkan Kuluöztürk, Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden süreçte son adım olan Barış Pınarı Harekatı’nın da amacının mazlumları korumak olduğunu ifade etti.

“SÖZDE DEĞİL ÖZDE BARIŞ”
Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kuluöztürk, “TSK’nın, Fırat’ın batısına yapılan ilk iki harekâtta önceliği sivilleri korumak olmuştur. PKK, KCK, PYD-YPG ve DEAŞ’a karşı sert yüzünü gösteren devletimiz, mazlumlara karşı şefkatini esirgememiştir. Bu durumun en net göstergesi de gerçekleştirilen harekatlar sonucunda Afrin nüfusu 350 binin üzerine çıktı. Bazı ülkeler gibi bölgeye sözde kalan barış ve demokrasi söylemleriyle gitseydik şu an Fırat’ın batısındaki nüfusta artış yaşanmazdı. Barış Pınarı Harekâtı, Orta Doğu’da sözde değil özde barışın temellerini atacaktır” diye konuştu.

“SÖYLEMLERİNİ CİDDİYE ALMIYORUZ”
Suriye’de yaşayan insanların birçoğunun akrabasının Türkiye’de hayatını sürdürdüğünü aktaran Kuluöztürk, “Harekatın gerçekleştiği bölgelerde “Yüzünü Kabe’ye, sırtını Türkiye’ye vereceksin” diye bir atasözü vardır. Burada yaşayan insanlar, gönül coğrafyamızın en has köşesinde yer alıyorlar. Bu nedenle Amerika’nın ya da Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin söylemlerini ciddiye almıyoruz. Batı ile Türkiye arasında özellikle sosyal medya platformları üzerinden büyük bir enformasyon savaşı yaşanıyor. Oluşturulmak istenen algıyla gerçekler boğulmak isteniyor” ifadelerini kullandı. İHA


OPERASYONA TAM DESTEK
Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, devlet tarafından gerçekleştirilecek Barış Pınarı Harekatının yanında olduklarını söyledi. Çoban, "On bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...