'ATATÜRK'ÜN ŞAMPİYON ÇOCUKLARI

İNANILMAZ BAŞARI! TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN…

Spor 12 Haziran 2018 16:24
'ATATÜRK'ÜN ŞAMPİYON ÇOCUKLARI
-A +A

Atatürk İlköğretim Okulu kız ve erkek basketbol takımı, imkansızlıklar içinde antrenman yaparak şampiyonluğa uzanan başarı hikayesiyle herkese örnek oldular.
Çok zor şartlar altında antrenman yaparak gündeme gelen Atatürk İlköğretim Okulu kız ve erkek basketbol takımı, yıl içerisinde okul sporları ve Antalya Amatör Basketbol Ligi yaş gruplarında önemli başarılara imza attı. Mücadele ettikleri ligde sezon başında malzeme ve forma ihtiyacı olan ve bu eksikliğini kendilerine sponsor olan T-T Sigorta ve Emeklilik sahibi Tunç Terzioğlu'nun yardımları ile çözen Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü, kız ve erkek takımlarında çeşitli yaş gruplarında Antalya il birinciliği ve ikinciliği elde etti. Başarılı öğrenciler sezon başı kendilerine destekle bulunan işadamı Tunç Terzioğlu'na plaket vererek teşekkür etti.

BU GURUR ONLARIN
Sezon başı büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten tatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takım Antrenörü Kemal Gümüşçay, okul sporları basketbol branşında Küçük Erkekler Antalya Şampiyonluğu, Küçük Kızlar Antalya ikinciliği, kulüplerde ise U14 Antalya ikinciliği, U15 Antalya üçüncülüğü, U16 Antalya üçüncülüğü U18 Antalya üçüncülüğü elde ettiklerini belirtti. Gümüşçay, “Özellikle Antalya'da tesis sıkıntımız çok fazla, sezon içerisinde büyük zorluklarla ve maddi olanaksızlıklarla ayakta durmaya çalıştık. Sponsorlarımızın bizim ayakta kalmamızda büyük katkısı var bu inkar edilemez” dedi.

AZMİYLE PARMAK ISIRTIYORLAR
4 mevsim Antalya'da güneşin olması çeşitli spor branşlarında her mevsim antrenman yapma olasılığı sağladığını belirten Antrenör Gümüşçay, "Daha iyi başarılar elde etmemiz için daha iyi şartlar gerekli. Okulumuzun çadır bir spor salonu var ama zemini iyice kabardı ve yağmurlarda su alıyor. Yeri geldi şiddetli yağmurda elimizde şemsiyelerle içerde turnike çalıştık. Salonun su almasından dolayı zemin şu anda kabarık ve şişik vaziyetti. Böyle bir salonda şampiyon çocuklar çıkarttık. Ama hiç salonu olmayıp da bir şeyler başarmaya çalışan okullarımız da var” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLARA DESTEK MÜJDESİ
Sezon başı okulun basketbol takımına sponsor olarak malzeme ve forma desteği veren işadamı Tunç Terzioğlu ise, kendisine verilen plaketi kabul ettikten sonra çocukların antrenman yaptıkları salonu görerek genç sporcuların önümüzdeki sene daha iyi şartlarda çalışma yapmalarını sağlamak için elinden gelen desteği vereceğini belirtti. Terzioğlu, “Öğrencilerin imkansızlıklar ve zorluklar içerisinde başarılı olmaya çalıştıklarını öğrendiğimde kendim de iki çocuk babası olunca, bir yurttaş olarak kendime bir sorumluluk edindim. Başarılı olmuş olmaları tabii ki bizleri son derece mutlu ediyor. Buradaki şartları gördükten sonra imkansızlıklar içerisinde başarı elde etmeye çalışan okul takımlarımıza yardımcı olmak için önümüzde ki senede elimden gelen her türlü desteği yapmaya hazırım. Bundan sonrası için olabildiğince destek olmak amacıyla bağlı bulunduğum platform içerisinde de çocuklar için mücadele edeceğim" ifadelerini kullandı.
 
Esra KÖKSAL, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...